Lauri Koutaniemi

@  

Lauri jest zawodowo związany z edukacją, aplikacjami mobilnymi i platformami internetowymi już od przeszło 17 lat. Obecnie pracuje w Fun Learning (www.funlearning.com) oraz tworzy platformę e-learningową, Space Nation Kids.

Stworzył ponad 100 aplikacji i gier w chmurze. Jest współzałożycielem Gamelion, Sumo Inc oraz Fun Academy (www.funacademy.com). Gamelion początkowo liczyła 2 założycieli, a w przeciągu 4 lat dorobiła się ponad 50 programistów. Sumo posiada ponad 30 milionów użytkowników na całym świecie, a pierwsza stworzona przez nią aplikacja mobilna, Repix, przekroczyła wynik 1,5 miliona pobrań w ciągu pierwszego tygodnia od udostępnienia i została wyróżniona przez Apple.

W ciągu ostatnich kilku lat pracował dla Rovio, Google, Adobe, Autodesk, Nokia, Samsung, Wacom, Electronic Arts, Sony Pictures oraz wielu innych wydawców gier. Mieszkał i pracował w Singapurze, Berlinie, Paryżu, Kuala Lumpur, San Francisco, Palo Alto, Szczecinie, Walencji, Altei, Dubaju, Helsinkach, Jyväskyli, Tampere i Kuusamo.

Jego marzeniem jest globalna zmiana edukacji w taki sposób, aby była ona przyjemna i motywująca dla każdego.